Новини‎ > ‎

Відбувся третій етап Кубку області з пішохідного туризму

опубліковано 5 квіт. 2016 р., 22:20 Тернопільська ОФСТ   [ оновлено 17 трав. 2016 р., 22:34 ]

Минулої неділі, 3 квітня, вже вшосте відбулись відкриті змагання зі спортивного туризму (вид – пішохідний туризм) за Кубок Теребовлянського району. Цьогоріч вони були присвячені 105-річчю від Дня народження Клима Савура (справжнє ім’я – Клячківський Роман Дмитрович) – громадського і політичного діяча УПА. Водночас ці змагання стали третім етапом відкритого Кубку Тернопільської області з пішохідного туризму.

Змагання проводились з метою популяризації та розвитку туризму, як виду спорту, формування у молоді практичних умінь і навичок із спортивного туризму, організації змістовного дозвілля, виявлення найсильніших команд, апробації нових методик та прийомів організації і проведення змагань із спортивного туризму у закритих приміщеннях. 

Боротьба за Кубок на короткій командній дистанції «Смуга перешкод» ІІ класу складності відбувалась у приміщенні спортивного залу Микулинецької ЗОШ І-ІІІ ст., що саме по собі для техніки пішохідного туризму є доволі незвичним. Змагання у приміщенні в час міжсезоння дозволяють не переривати тренувальний і змагальницький процес, підвищують кваліфікацію та досвід спортсменів. З цією метою і проведено змагання в Микулинцях у невеликому за розмірами спортивному залі звичайної школи. 

Учасниками кубкової першості стали 9 найсильніших команд юних спортсменів Тернопілля: з м. Тернополя, Теребовлянського, Кременецького та Зборівського районів. Про високий представницький рівень свідчить той факт, що поміж майже 40 учасників 3 чол. були кандидатами в майстри спорту, 12 чол. з І дорослим розрядом зі спортивного туризму, близько 20 чол. з ІІ та ІІІ розрядами. Боротьба технік і тактик виявила найсильніших. Найвправнішими стали юні спортсмени – команда «Легіон» Тернопільського Центру творчості дітей та юнацтва, котра виборола Кубок змагань (тренери – Цветинович Денис та Мороз Роман). Команда «Eclipse» Почаївського Будинку дитячої творчості з невеликим відставанням посіла друге місце (тренер – Бельков Юрій). А третє місце дісталось команді спортсменів «Крок» з Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (тренер – Борщ Сергій). Усі команди-призери та учасники нагороджені медалями та грамотами, команда-переможець – кубком.

Особлива подяка за підтримку в організації та проведенні змагань: Тернопільській обласній федерації спортивного туризму на чолі з президентом Старичковим Валерієм Павловичем та комісії пішохідного туризму, Свинарчуку Ростиславу Олеговичу – т.в.о. завідувача сектором з питань фізкультури і спорту Теребовлянської РДА, Гармідеру Володимиру Леонідовичу – за фахову роботу на посаді судді-інспектора змагань та Шафранській Зоряні Степанівні – директору Микулинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, за можливість проведення змагань в спортивному залі школи. Окрема подяка усій суддівській бригаді, котра кваліфіковано оцінювала виступи команд.

Comments