Новини‎ > ‎

Кубок області з пішохідного туризму - післяслово

опубліковано 6 лист. 2018 р., 01:34 Тернопільська ОФСТ

Уже стало традицією, що пішохідна комісія Тернопільської ОФСТ у весняно-осінній період проводить змагання за кубок Тернопільської області з пішохідного туризму: навесні – у закритому приміщенні, восени – на відкритій місцевості на довгих дистанціях.

Цьогорічні осінні старти відбулись 20 жовтня на полігоні урочищ Казарми та Карчинська Стінка, що поблизу с. Великі Бірки, Тернопільського р-ну.


Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань здійснювали управління з питань фізичної культури і спорту Тернопільської ОДА та Тернопільська обласна федерація спортивного туризму.

Основну і безпосередню роботу з підготовки умов та постановки дистанцій змагань виконали члени туристсько-спортивного клубу «Вершина». До суддівства був залучений туристський актив федерації, а також судді від команд.
Змагання проводились у молодшій та старшій вікових групах на дистанціях «Крос-похід» ІІ та ІІІ класу складності. Дистанції були побудовані на складних природних перешкодах, без будь-якої їх імітації: круті схили, обриви, ріки, лісові урочища, завали, високотравʼя.

Особливістю цьогорічних змагань було те, що крос-похід проводився не за класичним принципом ралі (тобто без графіку руху команд), а також команди молодшої і старшої вікових груп стартували одночасно в різних напрямках (за і проти ходу годинникової стрілки). Це зекономило понад 1,5 год. змагального часу, що для кінця жовтня і короткого світлового дня дуже важливо.

Також апробована система нарахування бонусів за швидке проходження етапів – це дало змогу краще проявити себе сильнішим командам. А відмовившись від системи ралі, ми позбулись небажаних наслідків у випадку, коли команда заблукає або не встигає на етап, тобто зняття команд, великих штрафів, негативних емоцій тощо.

Цьогорічні змагання ускладнювались тим, що у старшій віковій групі підібрався дуже сильний склад команд, кожна із яких претендувала на перемогу. У всіх командах були спортсмени, які в різні роки перемагали в різноманітних обласних змаганнях пішохідників.

Незважаючи на складність, командам вдалось показати свою найкращу підготовку.


Переможцями в цьому виді змагань у старшій віковій групі стали: 
  • І місце – команда Великобірківського БТШ у складі Лінда Боєчко, Клачинський Андрій, Клачинський Олег, Крамар Святослав (с.В.Бірки, тренер – Т.Серба), 
  • ІІ місце – команда «Легіон» у складі Оксана Токар, Роман Мороз, Ярослав Котович та Денис Цветинович (м.Тернопіль, тренери Р.Мороз та Д.Цветинович), 
  • ІІІ місце виборола команда «Крок» ТОКЦТКЕСУМ у складі Катерина Рожко, Денис Пелехатий, Дмитро Стащук, Євген Чайковський (м.Тернопіль, тренер – С.Борщ).

У молодшій віковій групі переможцями Кубку області стали: 
  • І місце – команда Технічного коледжу ТНТУ в складі Надія Сойка, Максим Іванунь, Андрій Кріль, Богдан Костриба (м.Тернопіль, тренер Ю.Жигальський), 
  • ІІ місце – команда Микулинецького центру туризму в складі Інна Гаврилко, Констянтин Ониськів, Андрій Карпʼяк, Смертін Павло (смт.Микулинці, тренер – А.Капуста), 
  • ІІІ місце зайняла команда «Крок» ТОКЦТКЕСУМ у складі Злата Лясота, Максим Бородай, Віктор Бородай, Любомир Коваль (м.Тернопіль, тренер – С.Борщ).
Команди переможці Кубку в кожній віковій групі нагороджені Кубком Тернопільської області, а також усі призери нагороджені грамотами та медалями.
Comments