Новини‎ > ‎

Результати Кубку України з пішохідного туризму в приміщенні

опубліковано 2 бер. 2017 р., 00:04 Тернопільська ОФСТ   [ оновлено 2 бер. 2017 р., 03:17 ]

Останніми вихідними лютого у місті Києві відбувся Кубок України зі спортивного туризму (вид — пішохідний) в закритому приміщенні. На ці змагання до столиці злетілись 17 команд з 8 регіонів України. Нашу область представляли аж три команди: СТК “ЛЕГІОН” (тренери Роман Мороз та Денис Цветинович), Тернопільська ОФСТ (тренер Сергій Борщ) та Збірна області “ЛЕГІОН” (тренери Роман Мороз та Денис Цветинович). Загалом, формат змагань був дещо незвичний для пішохідників, оскільки в перший же день підряд відбулись дві короткі командні дистанції.

Перша дистанція — “смуга перешкод”, була родзинкою змагань, адже заздалегідь були відомі лише загальні умови проведення та перелік етапів в довільному порядку. Точні умови команда отримувала лише зайшовши в спортзал за 1 год. до свого старту, тому часу на ретельну підготовку тактики, здавалося, майже немає. Хоча практика показала, що для більшості команд цієї години було цілком достатньо, що учасників беззаперечно втішило.

Найкращою виявилась команда з Чернігівської області “ТЕМП”, другою стала команда з Києва «Пік Анаконди», третє місце посіла команда Миколаївського ЦТКЕУМ. З наших команд найкращий результат показала Тернопільська ОФСТ, посівши 7 місце, СТК “ЛЕГІОН” зайняла 11 місце, а Збірна Тернопільщини “Легіон” - 14.

Другою дистанцією суботнього дня були “рятувальні роботи”, які вимагали від команд показати вміння надавати допомогу травмованому учаснику та транспортувати його через різноманітні перешкоди та перерпави. Цікавості додавало те, що майже кожен етап мав по три варіанти складності, які відрізнялись способами транспортування потерпілого, а деякі — ще й кількістю потерпілих, тому команди могли розробити маршрут відповідно до своїх сил.

Найвправнішими рятувальниками виявилась київська команда «Пік Анаконди», друге місце дісталось Миколаївському ЦТКЕУМ, а третє – команді “ТЕМП”. Серед тернопільських команд найкраще врятували потерпілих учасники команди СТК “ЛЕГІОН”, зайнявши 4 місце, Тернопільська ОФСТ посіла 8 місце, а Збірна Тернопільщини “Легіон” - 13.

В неділю цілий змагальний день зайняла одна, найдинамічніша дистанція — “смуга перешкод” зв'язок-трійок. Дистанція була поділена на дві частини. Вже від самого старту учасники були змушені долати досить довгий підйом по вертикальній мотузці, що фізично виснажило спортсменів і значно впливало на подальший рух по дистанції. На другій частині учасники демонтрували вміння працювати в зв'язці, долаючи скельні етапи і транспортуючи потерпілого.

На дистанції зв'язок-трійок найкращий командний результат показали спортсмени Миколаївського ЦТКЕУМ. За ними слідувала команда УДЦ “Нептур” з Києва, а третє місце виборола команда «Пік Анаконди». З тернополян найкращий результат показали спортсмени СТК “ЛЕГІОН” - 4 місце, Тернопільська ОФСТ – 8, а Збірна Тернопільщини “ЛЕГІОН” - 12. Слід також відзначити, що однаіз зв'язок команди СТК “ЛЕГІОН” у складі Романа Мороза, Оксани Токар та Олександра Біловуса посіла 3 місце у заліку зв'язок.

В загальному підсумку володарем кубку стала команда “Пік Анаконди”, а команди Тернопільщини зайняли 6 (СТК “ЛЕГІОН”), 7 (Тернопільська ОФСТ) та 13 (Збірна Тернопільщини “ЛЕГІОН”) місце.