Новини‎ > ‎

Кубок області з пішохідного туризму - післяслово та протоколи

опубліковано 30 жовт. 2017 р., 00:05 Тернопільська ОФСТ   [ оновлено 30 жовт. 2017 р., 00:05 ]

Згідно календарного плану спортивно-туристських заходів Тернопільської обласної федерації спортивного туризму 22 жовтня відбулись змагання зі спортивного туризму (вид – пішохідний туризм) за Кубок Тернопільської області. Місцем проведення було обрано мальовниче лісове урочище «Стромки», що на околиці селища Микулинці. Цього разу учасникам змагань була запропонована довга командна дистанція «крос-похід» третього класу складності, яка включала низку здебільшого комбінованих перешкод (для прикладу: підйом по схилу – навісна переправа – спуск по схилу; переправа по мотузці з поручнями – спуск по вертикальних поручнях тощо).

«Родзинкою» дистанції стало те, що команди в підготовчий період мали можливість самостійно скласти часовий графік її проходження (швидкість переходів між етапами була сталою для всіх команд і задавалась суддями). В своїх заявках команди вказували час подолання кожного технічного етапу у межах 18 хв., але не менше 5 хв. Це був фактичний ЗЧ роботи на етапі. Для тих команд, котрі вчасно не надіслали заявок, ЗЧ всіх етапів становив 18 хв. За зманшення часу команда отримувала 2 бонусних бали за кожну хвилину економії. Бонусні бали додавались до бальної оцінки етапу. Відповідно для команд зменшувався ОЧ та КЧ дистанції на те значення зекономленого часу, яке вони заявили.

Таким чином, команди «оптимісти», котрі економили найбільше часу на подолання етапів, стартували раніше. За ними решта, які заявляли меншу економію часу (для прикладу: команда «оптиміст», котра заявила найбільшу економію часу – 41 хв.; команда «песиміст» з найменшою економією лише 1 хв).

При гіпотетичній умові подолання дистанції всіма командами без штрафів, при такому графіку старту здається, що місця вже наперед розписані. Однак, з огляду на те, що учасники не знають заздалегідь часових заявок своїх суперників, такий підхід дозволяє виділити лідерів, котрі впевнені у власних силах (заявляють найменші часові показники) від команд не впевнених у своїх силах (заявляють найбільші часові показники). Одночасно, команди з великою економією наражались на небезпеку не вкладання в ЗЧ етапу та отримання великих за обсягом штрафів. Тому для тренерів команд стояло важке завдання: знайти «золоту середину».

За підсумками змагань за Кубок Тернопільщини у молодшій віковій групі місця розподілились наступним чином:

місце команда тренер  результат
 1  «Крок» ТОКЦТКЕУМ Борщ С.В.  1182
 2  Великобірківський БТШ Серба Т.Б. 1021
 3  Легіон - 3 Цветинович Д.О.
Мороз Р.Я.
1010
 4  Козівський район Медведєв О.І. 986
 5  Зборівський РЦДЮТ Жеграй О.М. 965 
 6  Бучацький район Юрків А.П. 954
 7  Микулинецький центр туризму Огородник Г.Л. 574

У старшій віковій групі підсумок наступний:

місце команда тренер результат
 1  «Крок» ТОКЦТКЕУМ Борщ С.В. 1323
 2  СТК Легіон Мороз Р.Я.  1311 
 3  Легіон – Дрімтім Цветинович Д.О.
Мороз Р.Я.
Кузів М.П.
 
1284 
 4  Легіон   Цветинович Д.О.
Мороз Р.Я.
Кузів М.П. 
1280
 5  Микулинецький центр туризму Огородник Г.Л. 1253
 6  Бучацький район Пономар О.А. 1003
 7  Козівський район Медведєв О.І. 918

Незаперечним переможцем змагань та володарем кубків за перші місця у двох вікових групах стала команда «Крок».

Особлива подяка за підтримку в організації та проведенні змагань: Тернопільській обласній федерації спортивного туризму на чолі з президентом Старичковим Валерієм Павловичем та комісії з пішохідного туризму, Віктору Степановичу Мацикуру – начальнику управління фізичної культури та спорту Тернопільської облдержадміністрації за фінансову підтримку, Білоусу Петру Михайловичу – за фахову роботу на посаді судді-інспектора змагань, Гармідеру Володимиру Леонідовичу за професійну діяльність на посаді заступника головного судді із суддівства, Білоус Катерині Анатоліївні за компетентну роботу на посаді головного секретаря змагань, Сербі Тарасу Богдановичу за ефективну роботу на посаді заступника головног осудді з безпеки та Осіпчуку Петру Івановичу – голові Микулинецької селищної ради, за можливість проведення змагань на території Микулинецької об’єднаної територіальної громади. Окрема подяка усій суддівській бригаді, котра кваліфіковано оцінювала виступи команд. 

Головний суддя змагань – Капуста А.

Протоколи змагань ТУТ.