Новини‎ > ‎

Карпатське ралі 2017

опубліковано 11 квіт. 2017 р., 02:08 Тернопільська ОФСТ   [ оновлено 11 квіт. 2017 р., 02:08 ]

Кожного року календар Всеукраїнських змагань з водного туризму розпочинають в Карпатах на річці Свіча і Мізунка. Традиційно, команда Тернопільської ОФСТ бере участь у цих змаганнях. Для того, щоб належно підготуватися були проведені похід першої категорії складності по річці Дністер за маршрутом м.Галич - м.Заліщики та змагання-семінар з каякінгу в парку "Топільче" на річці Серет. 

До складу команди області ввійшли представники Тернопільського обласного спортивно - туристського клубу, команди TURE, Тернопільського обласного центру туризму. Загалом 16 спортсменів і спромоглися виставити дві повних команди. Команда складалась із екіпажу 4-місного катамарану, 2-місного катамарану та одномісного каяка.

Програма змагань була традиційною: довга гонка "Раллі" та коротка "Спринт". Крім того, за програмою підвищення кваліфікації суддів із спортивного туризму перед змаганнями проводився навчальний семінар по підготовці суддів першої категорії. В такому семінарі взяли участь організатори наших обласних змагань з водного туризму. Серед них Дмитро Мотринчук, Іван Панчук, Ігор Гуцул. Після семінару судді мали можливість закріпити здобутті знання і уміння під час змагань в якості членів Головної суддівської колегії, начальників дистанцій. 

По результатах першого дня змагань маємо друге та четверте місце в класі каяків - Рибаков Олександр, Потіха Віктор. В класі плавзасобів "катамарани двомісні" четверте місце здобули Сокирко Володимир та Заставний Іван. Серед катамаранів 4-місних також здобули 4 місце Мотринчук Іван, Гончарук Максим, Кульчицький Володимир, Артемович Віктор. Спортсмени змагалися на річці Свіча. 

Другий день змагань проходив на річці Мізунка. На ній знаходиться один із складних порогів Карпатського регіону - поріг Кривуля. Наші хлопці подолали його і завоювали призові місця. В класі каяків не було рівних Рибакову Олександру - перше місце, третє - Потіха Віктор. Катамаран "четвірка" посів також призове третє місце.

Загалом дві наші команди зайняли 4-5 місце. Учасниками змагань "Карпатські ралі 2017" були команди Львівської, Чернівецької, Івано-Франківської, Закарпатської, Хмельницької, Вінницької, Полтавської та Тернопільської областей, 8 повних команд, 4 не повних та декілька екіпажів в особистому заліку.

Для нашої команди ці змагання стали визначальними для підготовки і відбору до Чемпіонату України та Чемпіонату Європи, які будуть проходити на річці Чорний Черемош з 26 по 30 квітня 2017 року.

Велика вдячність управлінню фізичної культури та спорту Тернопільської облдержадміністрації (начальник Мацикур В.С.) за надану можливісь взяти участь у цьому заході. Надіємось на плідну співпрацю та взаєморозуміння.