Новини‎ > ‎

Файний листопад 2018: післяслово

опубліковано 21 лист. 2018 р., 23:27 Тернопільська ОФСТ

Туристський листопад у Тернополі розпочався справді Файно! Саме так називались змагання, що закрили календар спортивних заходів ТОФСТ - “Файний листопад”.

Із 2 по 4 листопада відкритий чемпіонат міста Тернополя з пішохідного туризму зібрав близько 100 учасників із різних куточків України. Приємно було вкотре побачити на теренах Файного міста друзів з турклубу “ВТК Меридіан” із Вінниці та “Арабіка” із Києва, які щороку відвідують наші відкриті заходи. Також раділи ми гостям із Хмельниччини, Полтави, Зборівщини, Козівщини та самого Тернополя.


Змагання проводились у 4-х вікових групах, кожна змагалась на відповідному класі дистанцій: від 1-го по 4-ий. Дистанції 1-2 класу для дітей були відносно простими і спрямованими на початківців. Метою їх проведення було залучити якомога більшу кількість спортсменів, які починають займатись спортивним туризмом, зацікавити дітей. На жаль, цього року учасників молодшого віку було менше, ніж очікувалось.


Для юних спортсменів було побудовано дистанцію зв’язок та особисту. Зв’язки - це особливий вид, притаманний лише кільком видам туризму, що полягає в подоланні дистанції (перешкод) лише двома спортсменами. Командним цей вид не назвеш, оскільки специфіка роботи зовсім інша. На своїх дистанціях діти долали траверси, підйоми та спуски по схилах, організовували прості переправи. Перешкоди були розташовані за класичним лінійним стилем, тобто одна за одною.

Найбільший ажіотаж виник на складних дистанціях 3 та 4 класу, на яких зібралось помірятись силами аж 35 зв’язок (24 на 4-у класі й 11 на 3-у). Для старших, більш досвідчених спортсменів були розроблені дві дистанції зв’язок: смуга перешкод і рятувальні роботи. Смуга перешкод була побудована за класичним лінійним стилем, де перешкоди розташовані одна за одною і учасники повинні подолати їх правильно і швидко. Визначальним тут є час роботи, але кожна помилка коштує зв’язці дорогоцінних штрафних секунд. На цій дистанції долали складні переправи через яр, спуски та підйоми по стрімких схилах та штучних скелях і навіть укладали колоду, що перебратись з одного боку яру на інший.


Родзинкою дистанцій 3-4 класу безперечно стали рятувальні роботи. Загальною особливістю цієї дистанції є наявність умовно травмованого учасника, якого потрібно доставити через складні перешкоди. Та на цьому постановники не спинились. На додачу, дистанція була продумана таким чином, що на кожному етапі зв’язка повинна була здійснити вибір способу подолання, а це значним чином впливало на тактику! Як виявилось, найскладніші варіанти, за які не отримувалось штрафу, не завжди є вигідними.


Загалом, емоцій в учасників було сповна. Приємно було спостерігати, як після фінішу щасливими почувались навіть ті, хто не впорався з деякими завданнями. Адже вони фінішували, подолавши надзвичайно складні дистанції, і лише це сповнювало енергії! Із захопленням та бурхливими емоціями ми перейшли до нагородження.

За результатами двох дистанцій на різних класах місця розподілились наступним чином:


1 місце 2 місце 3 місце
І клас Штурм - 3, м.Хмельницький у складі Валентин Коваль, Владислава Велавська 
(тренер В.Бойко)
Крок ТОКЦТКСЕУМ - 4, м.Тернопіль у складі Богдан Миськів, Святослав Томашевський
(тренер С.Борщ)
Штурм - 2, м.Хмельницький у складі Дмитро Антонюк, Ігор Левченко
(тренер В.Бойко)
ІІ клас Крок ТЗОШ №16 - 2, м.Тернопіль у складі Олег Гулик, Віктор Бородай
(тренер С.Борщ)
Крок ТОКЦТКСЕУМ - 5, м.Тернопіль у складі Максим Бородай, Злата Лясота
(тренер С.Борщ)
Штурм - 9, м.Хмельницький у складі Данііл Стельмах, Ангеліна Рожнятовська
(тренер В.Бойко)
ІІІ клас Меридіан ВТК 5, м.Вінниця у складі Андрій Гижа, Роман Іванов
(тренер П.Голуб)
Меридіан ВТК 2, м.Вінниця у складі Владислав Чуба, Дар'я Дзюба
(тренер П.Голуб)
Меридіан ВТК 4, м.Вінниця у складі Юрій Мухомел, Анастасія Тищенко
(тренер П.Голуб)
IV клас Крок ТЗОШ №16 - 1, м.Тернопіль у складі Каріна Андрусик, Сергій Борщ
(тренер С.Борщ)
Легіон 1, м.Тернопіль у складі Ірина Скушка, Петро Яріш
(тренер І.Скушка)
Стандарт м.Київ у складі Віталій Дихал, Дмитро Скорик
(тренер В.Дихал)

Переможці та призери отримали пам’ятні нагороди та чудові подарунки.


Організатори змагань щиро вдячні усім учасникам та їхнім тренерам, які не побоялись листопадової погоди і зважились приїхати та позмагатись в осінньому тернопільському лісі. Щиро сподіваємось, що наступні роки будуть збільшувати чисельність безстрашних спортсменів на уже традиційному (до слова - ці змагання ми проводимо вчетверте) “Файному листопаді”.

Окрему вдячність висловлюємо тим, хто доклав своєї кропіткої праці до організації та втілення заходу. Щиро дякуємо СТК “Легіон”, який був безпосереднім організатором змагань і члени якого доклали не аби яких зусиль для побудови таких цікавих та складних дистанцій і створення теплої атмосфери для всіх, хто завітав на змагання. Дякуємо Управлінню у справах сім’ї, молодіжної політики та спорту Тернопільської міської ради і його начальнику М.Крутю, яке здійснювало загальне керівництво проведенням змагань та Тернопільській обласній федерації спортивного туризму в лиці президента В.Старичкова. Велику вдячність висловлюємо всім суддям, які не полінувались прокинутись зранку та прибути на полігон для облаштування дистанцій, і старанно відпрацювали на них.


І звісно ж люди, без яких атмосфера змагань не стала б такою затишною, і посмішки призерів не були б такими сяючими. Це ті, без чиєї допомоги ми просто б не впорались. Щиро дякуємо нашим партнерам - ПрАТ “Тернопільгаз” в лиці голови правління О.Караванського, ФОП В.Фецулі та його чудовій пекарні, власнику Дружньої ресторації “Мамонт” І.Леткому, ТОВ “Тернопільоблгаз” в лиці директора В.Будза, маркетинговій агенції “Golden Rati.O” та її засновникам О.Дячук та Р.Цукерману, і нашому незмінному постачальнику призів - тернопільському магазину туристичного спорядження “Gorgany” в лиці керівника Р.Задорожного.

Репортаж каналу ІНТБДо нових зустрічей на дистанціях 2019-го!!!

Comments