Новини‎ > ‎

Файний листопад - підсумки

опубліковано 9 лист. 2017 р., 00:13 Тернопільська ОФСТ

Чудовий суботній ранок, не холодний, не вологий, а просто легенький і свіжий. Хтось відсипається від напруженого робочого тижня. А ми...? А нам не до сну, адже в цей день, 4 листопада, в лісі над Тернопільським ставом проводиться Відкрита першість міста з пішохідного туризму "Файний листопад".
Сонце ще не повністю піднялось над горизонтом, як ноги суддів вже робили перші кроки по лісі, готуючи цікаві і складні дистанції для учасників змагань. Цьогоріч погода не аби як потішила нас усіх - жодних опадів та порівняно не зимно.


В цей прекрасний день до Файного міста з'їхались команди з 4 регіонів області (Бучацького, Зборівського, Козівського районів та м. Тернополя), а також з м. Києва та м. Кам'янець-Подільський (Хмельницька обл.). Загалом участь приймали 13 команд.

Спортсмени змагались у двох категоріях: більш юні учасники командою з 4-х осіб долали дистанцію "рятувальні роботи" 3 класу складності, а ті, що вже "биті" туристським шляхами, мірялись силами аж на двох дистанціях 4 класу: "рятувальні роботи" (зв'язки) та "смуга перешкод" (особисто-командна).


Особливістю рятувальних дистанцій було те, що спортсмени від старту рухались за легендою, тобто шукали перші перешкоди за словесним описом руху по лісі. таким чином ніхто з тренерів не міг спостерігати за своїми підопічними і підказувати їм. На цій дистанції учасники долали яри по переправах, які самотужки вішали і знімали, круті, а подекуди і вертикальні підйоми та спуски. На частині з цих етапів спортсмени повинні були перенести, підняти чи транспортувати умовно потерпілого на інший берег, симулюючи реальні ситуації, коли людям потрібно надавати допомогу в дикій природі.

Додатковою родзинкою дистанції 3 класу були “бонусні” етапи, на яких можна було відігратись за свої промахи, тобто покращити результат. Серед них було орієнтування (10 контрольних пунктів розкиданих по лісі), знання топографії, вміння в'язати вузли і розпалювати багаття.


За результатами змагань на дистанції “рятувальні роботи” 3 класу третє місце посіла команда ЦДЮТ “Сузір'я” з Бучацького району (керівник Михайлецький М.), другою стала команда “Еверест” Зборівського району (керівник Жеграй О.), а переможцем стала команда “Арабіка” з м. Києва (керівник Шульга М.).

На дистанції 4 класу серед зв'язок третє місце посіли Людмила Башуцька та Віталій Панас (“Еверест”, м. Зборів), друге місце дісталось Павлу Когуту та Назару Кошулинському (“Легіон”, м. Тернопіль), а перше — Вікторії Базуновій та Каріні Ленько (“Легіон-Дрімтім”, м. Тернопіль).


В командному заліку на цій дистанції третє місце посіла команда “Легіон” з Тернополя (керівник Кузів М.), другими стали спортсмени з команди “Еверест” зі Зборова (керівник Жеграй О.), а перемога дісталась команді “Легіон-Дрімтім”, м. Тернопіль (керівник Кузів М.). Після фінішу на першій дистанції старшим спортсменам розслаблятись було рано, адже їм давалось лише 20 хвилин на підготовку до наступної дистанції: “смуги перешкод”. Це була особиста дистанція, яка передбачала підведення ще й командного заліку. Вона була поділена на 4 блоки, які долались послідовно з окремим стартом та фінішем на кожному з них. Здавалося, це значно спрощує проходження дистанції, та її організатори постарались, щоб ці думки зникли вже в перші хвилини після старту. Адже набір перешкод та умови їх подолання були настільки жорсткими, що справитись на 100% змогли лише кілька спортсменів. На цій дистанції учасники натягували самі для себе 20-метрові переправи, піднімались на 20-метрові повністю вертикальні підйоми та спускались по діагоналі, витягуючи себе з-над умовного провалля на безпечний берег. Також на цій дистанції учасники могли долати такі ж бонусні етапи, як на “рятувальних роботах” 3 класу, і покращити свій результат.


В особистому заліку серед чоловіків третє місце посів Назар Кошулинський (“Легіон”, м. Тернопіль), його випередив Ярослав Котович (“Легіон-Дрімтім”, м. Тернопіль), а переможцем став Сергій Стецина (смт. Козова). Серед жінок бронзовою призеркою стала Олена Даниленко (“Легіон”, м. Тернопіль), срібло отримала Каріна Ленько, а золото дісталось Ірині Скушці (обидві з “Легіон-Дрімтім”, м. Тернопіль).

В командному заліку на “смузі перешкод” третє місце виборола команда “Еверест”, другою стала команда “Легіон”, а заслужену перемогу здобула команда “Легіон-Дрімтім ”.


“Змагання класні, важка дистанція, яка запам'ятається на довго і буде підштовхувати все більше і більше до тренувань,” - каже Павло зі Зборова.

Таким чином, в загальному заліку по двох дистанціях 4 класу складності третє місце отримала команда “Легіон”, друге місце посіла команда “Еверест”, ну а переможцями стали спортсмени з команди “Легіон-Дрімтім”.

Головне те, що змагання сподобались і учасникам, і суддям. Дехто отримав для себе незабутній досвід і відчув, як то змагатись в реальних умовах, а не в спортзалі, як от Любомир з Тернополя: “Дуже круто те, що були деякі складності, яких у спортзалі не знайдеш, і ти сам включаєш логіку і думаєш, що і як повинен зробити.” Нам вдалось викликати в спортсменів багато позитивних емоцій та незабутніх вражень, і це просто чудесно! “Потім, як ми їхали вже, додому було так добре, в нас усіх було дуже багато вражень, ну і взагалі змаги були класні!” — каже Ірина з команди-переможця змагань на 4 класі.

А що найважливіше — після цих змагань в учасників зросла мотивація до тренувань і розвитку, що було однією з головних цілей! Мету досягнуто! “Ці змагання навчили мене не падати духом і прямувати до фінішу, не зважаючи ні на що, надали нових знань і бажання працювати над собою!” — говорить Андрій зі Зборова, учасник змагань на 4 класі.


"Загалом мені все сподобалось і я хотіла б ще виступати на таких класних змаганнях. Інтенсивні тренування — запорука успіху. Тому я хочу вдосконалюватись, щоб вигравати на змаганнях високого рівня," — зазначає Віка, учасниця зв'язки-переможця дистанції 4 класу.

Хочемо висловити величезну подяку всім, хто долучився до організації змагань. Велике спасибі усій суддівській колегії, без якої проведення змагань зі спортивного туризму просто неможливе. “Мені все ну дуже сподобалося!!! Буду і хочу відвідувати в подальшому такі заходи як учасник і як суддя,” — каже Люба з Микулинців, представник суддівської колегії.

Окремий низький уклін начальникам дистанцій Оксані Токар, Івану Заставному, Петру Ярішу, та їх ідейнику — заступнику головного судді Роману Морозу, які провели не один день в лісі, вибудовуючи свої дистанції та готуючи полігон до змагань.

Також велика вдячність Управлінню у справах сім'ї, молодіжної політики та спорту Тернопільської міської ради за нагородження грамотами й медалями, та СТК “ЛЕГІОН” за призи переможцям.

Протоколи змагань ТУТ