Новини‎ > ‎

Чемпіонат України з пішохідного туризму

опубліковано 24 вер. 2018 р., 23:25 Тернопільська ОФСТ
Минув тиждень відколи команда спортсменів Тернопільщини повернулась із Вижниці, що на Чернівеччині, де біля мальовничого підніжжя Карпат проходив чемпіонат України з пішохідного туризму. Цьогоріч нашим спортсменам довелось протистояти 10 командам, які представляли 8 регіонів України.

До складу збірної уже не перший рік увійшли Сергій Борщ (тур. клуб “Крок”) та 7 спортсменів СТК “ЛЕГІОН” — Роман Мороз, Оксана Токар, Петро Яріш, Іван Заставний, Ірина Скушка, Ярослав Котович та Денис Цветинович — усі члени обласної федерації.


Карпати нас зустріли не вельми сухим рельєфом. Так, по коліна в багнюці проходила дистанція першого дня — “рятувальні роботи”. Після фінішу усі учасники мали вигляд, наче болотяні реслери після поєдинку. Усі етапи цієї дистанції, за винятком хіба що переправи по жердинах через болото, долались із потерпілими. Учасники команди тим чи іншим чином транспортували своїх побратимів стрімкими підйомами, сипучими траверсами, піднімали по похилій переправі.

Незважаючи на усю неприємність болотяного рельєфу збірна області зуміла посісти призове третє місце.


У суботу, другого дня змагань, учасників чекала довга дистанція — “крос-похід”. Суть її полягає в тому, що команди за картою знаходять в лісі перешкоди, які потрібно подолати. Тут організатори уже залучили річку Черемош, на якій учасникам доводилось долати кілька бродів. Родзинкою дистанції був гірський рельєф, що сказувалось на деяких перебігах між етапами. Цей фактор трошки збив із пантелику організаторів, які дуже лояльно поставились до учасників і дали на пересування лісом надто великий час, тобто команди, як правило, приходили на етап за досить великий час до графіку.

Як варто було очікувати, бігати по горах наші спортсмени вміють досить вправно, тож і на цій дистанції команда увійшла в призи й виборола бронзу.


Заключною на цих змаганнях стала дистанція “смуга перешкод”, умови подолання якої команди дізнались увечері напередодні. Тож для декого ніч була досить безсонною — потрібно було продумати максимально ефективну тактику подолання. Найцікавіший етап цієї дистанції був останнім — підйом умовно потерпілого із тріщини. Для цього команда організовує навісну переправу над проваллям і допомагає травмованому учаснику піднятись та переправитись на один із берегів. 

На цій дистанції наші спортсмени допустили рокову помилку, що відкинула їх в другу половину протоколу.

Таким чином, маючи 2 призових місця у загальному заліку збірній області вдалось посісти 5 місце. Вітаємо наших спортсменів та бажаємо їм подальшого спортивного й особистого росту та розвитку!
Comments