Новини‎ > ‎

Чемпіонат Тернопільської області зі спортивного туризму (вид – пішохідний туризм) – результати

опубліковано 5 лип. 2017 р., 05:09 Тернопільська ОФСТ   [ оновлено 5 лип. 2017 р., 05:09 ]

16-18 червня 2017 року в урочищі Красівка, поблизу с. Дичків Тернопільського району проходив Чемпіонат Тернопільської області зі спортивного туризму (вид – пішохідний туризм) серед дорослих.

Цьогорічні змагання проводились три дні на дистанціях «Крос-похід» та «Командна смуга перешкод» ІІІ класу складності. Всі дистанції були побудовані на складних природних перешкодах, без будь-якої їх імітації. Кожен спортсмен зміг відчути на собі складність подолання цих перешкод, які в умовах спортивного туристського походу можуть суттєво ускладнити маршрут.

Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань здійснювали Управління з питань фізичної культури та спорту Тернопільської ОДА та Тернопільська обласна федерація спортивного туризму.

Відповідальність за підготовку та безпосереднє проведення змагань покладалось на пішохідну комісію обласної федерації спортивного туризму, Головну суддівську колегію змагань, яку очолив головний суддя – Гармідер Володимир Леонідович, член пішохідної комісії ОФСТ.

17 червня, в перший день, змагання проходили на довгій дистанції «Крос-похід», постановку якої здійснював голова пішохідної комісії ОФСТ, суддя І категорії Тарас Серба. Дистанція протяжністю близько 6 км включала в себе ділянки спортивного орієнтування, на яких для подолання перешкод команді потрібно було ділитись на пари (двійки) та проходити контрольні пункти автономно. На технічних етапах спортсмени долали круті та обривисті спуски, яри, долали водні перешкоди на плавзасобах та по навісних переправах.

Цього року значні корективи в проведення змагання внесла погода, затяжний дощ в перший день став причиною перенесення старту на дві години і дещо ускладнив дистанцію.

Незважаючи на складність, командам вдалось показати свою найкращу підготовку на дистанції «Крос-похід». Перемогла в цьому виді змагань команда ТСК «Вершина» (смт. В. Бірки) в складі Радецької Юлії, Бутковського Дмитра, Демчука Андрія, Клачинського Олега, другою стала збірна команда м. Тернополя в складі Заставного Івана, Яріша Петра, Токар Оксани, Біловуса Олександра, а третє місце виборола команда Бучацького району в складі Михайлецького Михайла, Легкого Назара, Кладочного Володимира, Гонти Світлани.

18 червня команди змагались на короткій дистанції «Командна смуга перешкод» протяжністю 150 м. Постановку дистанції здійснював Андрій Капуста, суддя І категорії, член пішохідної комісії ОФСТ. На короткій дистанції були облаштовані вісім технічних етапів, для подолання яких необхідна хороша фізична підготовка і індивідуальна техніка кожного спортсмена, чітка командна робота, а особливо важливим тут є обрання правильної тактики проходження дистанції в цілому.

Тут призерами стали: збірна команда м. Тернополя (Мороз Роман, Яріш Петро, Токар Оксана, Біловус Олександр) — 1 місце, команда Бучацького району (Михайлецький Михайло, Легкий Назар, Кладочний Володимир, Гонта Світлана) — 2 місце, команда ТСК «Вершина» (Демчук Андрій, Боєчко Лінда, Крамар Святослав, Клачинський Олег) — 3 місце.

В загальному заліку за сумою місць, які команди вибороли на двох дистанціях, переможцем Чемпіонату області стала збірна команда м. Тернополя, на другому місці – команда ТСК «Вершина» (смт. В. Бірки), на третьому – команда Бучацького району.

Команди переможці та призери на окремих дистанціях нагороджені грамотами та медалями, призери загального заліку – цінними призами, а переможець – кубком Чемпіона Тернопільської області і правом представляти Тернопільську область на Чемпіонаті України.

Успішному проведенню змагань сприяла матеріальна підтримка Управління з питань фізичної культури та спорту (начальник управління Мацикур В.С.) та відділу туризму Тернопільської облдержадміністрації (начальник відділу Яворський Н.І.).