Новини‎ > ‎

Чемпіонат області з пішохідного туризму - післяслово

опубліковано 8 лип. 2018 р., 22:37 Тернопільська ОФСТ   [ оновлено 9 лип. 2018 р., 01:26 ]
З 29 червня по 1 липня 2018 року в смт. Микулинці, Теребовлянського району, на правому березі ріки Серет, в мальовничому урочищі Стромки проходив, сьогодні вже традиційний, Чемпіонат Тернопільської області зі спортивного туризму (вид пішохідний туризм).

Участь у Чемпіонаті – це можливість подальшого росту та розвитку спортсмена-туриста, а також можливість реалізувати себе у змаганнях серед дорослих.

Цьогорічні змагання проводились три дні на командних дистанціях «Крос-похід» та «Смуга перешкод» ІІІ класу складності. Обидві дистанції були побудовані на реальних природних перешкодах і кожен спортсмен зміг відчути на собі складність їх подолання та зрозуміти, наскільки суттєво це може ускладнити маршрут спортивного туристського походу.

Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань здійснювали Тернопільська обласна федерація спортивного туризму та управління з питань фізичної культури і спорту Тернопільської ОДА. Відповідальність за підготовку та безпосереднє проведення змагань покладалось на пішохідну комісію обласної федерації спортивного туризму та Головну суддівську колегію змагань, в яку ввійшли члени пішохідної комісії Тернопільської ОФСТ та туристського активу області, представники, Теребовлянського, Тернопільського районів та міста Тернопіль.

Змагання зібрали найсильніші команди Тернопільщини, які постійно є лідерами спортивного туризму області. Всі команди колись були або зараз є призерами учнівських, студентських та дорослих змагань зі спортивного туризму. 


У перший день змагання проходили на довгій дистанції «Крос-похід», протяжністю понад 5 км, яка включала в себе ділянки спортивного орієнтування. Учасники долали технічні етапи, обладнані на крутих та обривистих схилах, та переправи через глибокі яри. Плануванням та постановкою дистанції займався Сергій Борщ, (м. Тернопіль), спортивний суддя ІІ категорії, голова пішохідної комісії ОФСТ. 

Найкращими в цих змаганнях стала збірна команда  м. Тернополя (тренер Д. Цветинович), друге місце виборола команда Микулинецького центру туризму-1 (тренер П. Щебивовк), третіми стала команда «Еверест-2» (м. Зборів, тренер О. Жеграй).

Другого дня команди змагались на короткій дистанції «Командна смуга перешкод». Хоча дистанція мала меншу протяжність (близько 350  м), ніхто не очікував легкої прогулянки за призовими місцями. Тут зібрані технічні етапи, які складно подолати фізично, і на які необхідна чітка командна робота, обрання правильної тактики проходження дистанції, індивідуальна техніка кожного спортсмена. Плануванням та постановкою дистанції займався Андрій Капуста (смт. Микулинці), спортивний суддя І категорії, член пішохідної комісії ОФСТ. 


Тут призерами стали: ІІІ місце – збірна команда  м. Тернополя (тренер Д. Цветинович), ІІ місце – смт. Козова (тренер О. Медведєв), а переможцем стала команда Микулинецького центру туризму-1 (тренер П. Щебивовк).

У загальному заліку двох днів змгань на ІІІ загальнокомандне місце піднялась команда «Еверест-2» (м. Зборів, тренер О. Жеграй), ІІ місце за збірною командою м. Тернополя (тренер Д. Цветинович). А заслужену перемогу та звання Чемпіона Тернопільської області зі спортивного туризму 2018 року здобула команда Микулинецького центру туризму-1 (тренер П. Щебивовк).


На церемонії закриття змагань усі переможці та призери змагань нагороджені медалями та грамотами Тернопільської ОФСТ, а призери загального заліку — призами. Члени ГСК підкреслили високий рівень змагань та представництво спортсменів, привітали переможців та призерів, побажали усім успіху у змаганнях та спортивних туристських походах.
Зауважимо, що команда Микулинецького центру туризму до срібних медалей загального заліку Чемпіонату області серед юнаків, який проходив у квітні, вже через два місяці на чемпіонаті серед дорослих виборола звання Чемпіона області 2018 року. Ця молода команда має змогу виступити на Чемпіонаті України, який проходитиме у вересні на Чернівеччині, та спробувати свої сили в очній боротьбі із найкращими командами України.


Тернопільська обласна федерація спортивного туризму, в особі президента федерації Валерія Старичкова виносить щиру подяку голові Микулинецької ОТГ П.І. Осіпчуку  за сприяння в організації змагань та начальнику Управління фізичної культури та спорту Тернопільської облдержадміністрації  В.С. Мацикуру за багаторічну підтримку в проведенні туристсько-спортивних заходів обласного рівня. 

Юлія Радецька – головний суддя змагань
суддя І категорій

Відеорепортаж телеканалу ТТБ про змагання можна переглянути за посиланням.

Протоколи (затверджені):