Новини‎ > ‎

47-й Чемпіонат області серед юнаків з пішохідного туризму

опубліковано 5 трав. 2017 р., 03:40 Тернопільська ОФСТ   [ оновлено 5 трав. 2017 р., 03:45 ]

Головна подія для учнівського пішохідного туризму області – 47-й Чемпіонат області зі спортивного туризму з виду пішохідний туризм за програмою Спортивних ігор – пройшов минулого тижня в урочищі Франчиха, що на околиці с. Чернихівці Збаразького району. Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань спільно здійснювали Управління освіти і науки та Управління фізичної культури та спорту Тернопільської ОДА, та Федерація спортивного туризму області. Безпосереднім проведенням змагань займався Тернопільський обласний комунальний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді. 

Змагання тривали 4 дні на трьох дистанціях. 26 квітня, в перший день змагань, команди вели боротьбу за першість на командній смузі перешкод. Дистанція була побудована з двох частин. Перша була поділена на дві гілки – А та Б, а команди самі обирали, скільки учасників стартуватиме на якій з них. На одній з гілок учасник після проходження кількох етапів ставав умовно потерпілим, і команда повинна його підняти на схил, і далі, після об’єднання, транспортувати ще по навісній переправі та провести траверсом.

За результатами виступу на цій дистанції третє місце виборола команда м. Почаєва (керівник О. Галанець), друге місце посіли спортсмени з ТОКЦТКСЕУМ (керівник С. Борщ), а переможцями стали туристи з м. Тернополя (керівник Г.Рилова). 

Другий день змагань поставив перед учасниками особливе завдання. Це була дистанція зв’язок-двійок, родзинкою якою був принцип естафети. Три зв’язки від кожної команди мали свою гілку для подолання. Наступна двійка могла стартувати лише тоді, коли попередня повністю передасть естафетну паличку, в ролі якої були мотузки для наведення етапів. 

На гілці А третє місця виборола зв’язка у складі Владислав Сімора та Аліна Сороківська (м. Почаїв), друге місце посіли Андрій Походжай та Людмила Башуцька (Зборівський р-н), а переможцями стали Максим Кузів та Дмитро Блажевич (м. Тернопіль). 
На гілці Б третіми стали Денис Пелехатий та Назар Найдух (ТОКЦТКСЕУМ), другими – Вікторія Базунова та Олена Даниленко (м. Тернопіль), а переможцями – Роман Хоміч та Наталя Сімора (м. Почаїв). 

Гілка В розподілила результати таким чином: третє місце – Ірина Скушка та Каріна Ленько (м. Тернопліь), друге – Каріна Андрусик та Олександра Семеляк (ТОКЦТКСЕУМ), перше – Юрій Скальський, Максим Мулик (м. Почаїв). 

В командному підсумку цієї дистанції, третє місце виборола команда ТОКЦТКСЕУМ (керівник С. Борщ), друге місце посіли спортсмени з м. Почаєва (керівник О. Галанець), а переможцями стала команда м. Тернополя (керівник Г.Рилова). 

Третій день відзначився довгою шестикілометровою дистанцією крос-похід. Вона була побудована за принципом ралі, а на деяких етапах команди могли обрати варіант складності відповідно до своїх технічних можливостей. Пересування між етапами здійснювалось за допомогою карти, яку команди отримували на старті. Так, пройшовши повний маршрут, команди розподілили місця на цій дистанції наступним чином: третє місце посіла команда Зборівського району (керівник В. Гармідер), друге місце за командою Тернопільського району (керівник Т.Серба), а перше здобули туристи з м. Тернополя (керівник Г. Рилова). 

В загальному підсумку трьох днів змагань третє місце виборола команда Зборівського району (керівник В. Гармідер), друге місце посіли туристи з м. Почаєва (керівник О. Галанець), а переможцями стали спортсмени з м. Тернополя (керівник Г. Рилова). З команди-переможця буде формуватись склад делегації, яка захищатиме честь області на Чемпіонату України. Успіху нашим спортсменам!

Хочеться подякувати за допомогу в організації змагань Марії Кіпибіді, голові Черниховецької ОТГ, яка з повною відповідальністю поставилась до справи, вклала неабияку працю в підготовку місця змагань. За нагороди в конкурсах в’язання вузлів та слеклайн, а також за нагородження двійок-переможців дякуємо Андрію Канановичу. Завдаки організації “Спорт для всіх” переможці та призери були нагороджені кубками, медалями та грамотами.