Новини

Тут час уповільнює рваний біг.
І чи знають ті, що живуть на світі,
Як пахне освітлений сонцем сніг,
Чим дихає з перевалу плинучий вітер?

Кубок області з пішохідного туризму - післяслово

опубліковано 6 лист. 2018 р., 01:34 Тернопільська ОФСТ


Уже стало традицією, що пішохідна комісія Тернопільської ОФСТ у весняно-осінній період проводить змагання за кубок Тернопільської області з пішохідного туризму: навесні – у закритому приміщенні, восени – на відкритій місцевості на довгих дистанціях.

Цьогорічні осінні старти відбулись 20 жовтня на полігоні урочищ Казарми та Карчинська Стінка, що поблизу с. Великі Бірки, Тернопільського р-ну.


Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань здійснювали управління з питань фізичної культури і спорту Тернопільської ОДА та Тернопільська обласна федерація спортивного туризму.

Основну і безпосередню роботу з підготовки умов та постановки дистанцій змагань виконали члени туристсько-спортивного клубу «Вершина». До суддівства був залучений туристський актив федерації, а також судді від команд.
Змагання проводились у молодшій та старшій вікових групах на дистанціях «Крос-похід» ІІ та ІІІ класу складності. Дистанції були побудовані на складних природних перешкодах, без будь-якої їх імітації: круті схили, обриви, ріки, лісові урочища, завали, високотравʼя.

Особливістю цьогорічних змагань було те, що крос-похід проводився не за класичним принципом ралі (тобто без графіку руху команд), а також команди молодшої і старшої вікових груп стартували одночасно в різних напрямках (за і проти ходу годинникової стрілки). Це зекономило понад 1,5 год. змагального часу, що для кінця жовтня і короткого світлового дня дуже важливо.

Також апробована система нарахування бонусів за швидке проходження етапів – це дало змогу краще проявити себе сильнішим командам. А відмовившись від системи ралі, ми позбулись небажаних наслідків у випадку, коли команда заблукає або не встигає на етап, тобто зняття команд, великих штрафів, негативних емоцій тощо.

Цьогорічні змагання ускладнювались тим, що у старшій віковій групі підібрався дуже сильний склад команд, кожна із яких претендувала на перемогу. У всіх командах були спортсмени, які в різні роки перемагали в різноманітних обласних змаганнях пішохідників.

Незважаючи на складність, командам вдалось показати свою найкращу підготовку.


Переможцями в цьому виді змагань у старшій віковій групі стали: 
  • І місце – команда Великобірківського БТШ у складі Лінда Боєчко, Клачинський Андрій, Клачинський Олег, Крамар Святослав (с.В.Бірки, тренер – Т.Серба), 
  • ІІ місце – команда «Легіон» у складі Оксана Токар, Роман Мороз, Ярослав Котович та Денис Цветинович (м.Тернопіль, тренери Р.Мороз та Д.Цветинович), 
  • ІІІ місце виборола команда «Крок» ТОКЦТКЕСУМ у складі Катерина Рожко, Денис Пелехатий, Дмитро Стащук, Євген Чайковський (м.Тернопіль, тренер – С.Борщ).

У молодшій віковій групі переможцями Кубку області стали: 
  • І місце – команда Технічного коледжу ТНТУ в складі Надія Сойка, Максим Іванунь, Андрій Кріль, Богдан Костриба (м.Тернопіль, тренер Ю.Жигальський), 
  • ІІ місце – команда Микулинецького центру туризму в складі Інна Гаврилко, Констянтин Ониськів, Андрій Карпʼяк, Смертін Павло (смт.Микулинці, тренер – А.Капуста), 
  • ІІІ місце зайняла команда «Крок» ТОКЦТКЕСУМ у складі Злата Лясота, Максим Бородай, Віктор Бородай, Любомир Коваль (м.Тернопіль, тренер – С.Борщ).
Команди переможці Кубку в кожній віковій групі нагороджені Кубком Тернопільської області, а також усі призери нагороджені грамотами та медалями.

Кубок області з пішохідного туризму - умови дистанції - ПРОТОКОЛИ

опубліковано 9 жовт. 2018 р., 00:56 Тернопільська ОФСТ   [ оновлено 25 жовт. 2018 р., 05:20 ]

Умови дистанції крос-похід

ПРОТОКОЛИ (додано затверджений розрядний протокол 3 класу)

Файний листопад 2018

опубліковано 5 жовт. 2018 р., 14:45 Тернопільська ОФСТ   [ оновлено 3 лист. 2018 р., 12:25 ]


Пропонуємо вашій увазі інформацію про змагання:
Умови дистанцій по класах (в уточнених умовах червоним позначено текст, який вилучається, і зеленим - який додається):
  • І клас УВАГА! Опубліковано уточнені умови та схеми дистанцій (01.11.18)
  • ІІ клас УВАГА! Опубліковано схеми дистанцій (01.11.18)
  • ІІІ клас УВАГА! Опубліковано уточнені умови та схеми дистанцій (01.11.18)
  • IV клас УВАГА! Опубліковано уточнені умови та схеми дистанцій (01.11.18)
!!! В уточнених умовах вказані часові обмеження !!!
Зразок заявки з тактики для дистанції 3-4 класу - завантажити.  У полі "обраний варіант" потрібно зробити позначку, якщо зв'язка не транспортує КВ, і вписати КВ, якщо зв'язка буде транспортувати КВ на етапі.

Опубліковано інформацію та інші додаткові відомості про змагання.
ПЕРЕГЛЯНУТИ / ЗАВАНТАЖИТИ

З технічних питань проведення змагань звертатись до головного судді Романа Мороза за тел. 097 857 98 42.

З організаційних питань звертатись до Дениса Цветиновича за тел. 093 532 34 27, 097 858 10 71, 095 636 25 46.

Також обговорення питань по змаганнях відбувається в розділі "Змагання" на ФОРУМІ.

Запрошуємо до участі всіх бажаючих! Файне місто чекає на вас!!!Протокол дистанції "смуга перешкод" 1-2 класу посилання

Протокол дистанції "рятувальні роботи" 3-4 класу посилання

Кубок області з пішохідного туризму

опубліковано 25 вер. 2018 р., 06:58 Тернопільська ОФСТ

20 жовтня 2018 року поблизу смт.Великі Бірки буде проведений Кубок області з пішохідного туризму. більш детальна інформація в положенні.

Чемпіонат України з пішохідного туризму

опубліковано 24 вер. 2018 р., 23:25 Тернопільська ОФСТ

Минув тиждень відколи команда спортсменів Тернопільщини повернулась із Вижниці, що на Чернівеччині, де біля мальовничого підніжжя Карпат проходив чемпіонат України з пішохідного туризму. Цьогоріч нашим спортсменам довелось протистояти 10 командам, які представляли 8 регіонів України.

До складу збірної уже не перший рік увійшли Сергій Борщ (тур. клуб “Крок”) та 7 спортсменів СТК “ЛЕГІОН” — Роман Мороз, Оксана Токар, Петро Яріш, Іван Заставний, Ірина Скушка, Ярослав Котович та Денис Цветинович — усі члени обласної федерації.


Карпати нас зустріли не вельми сухим рельєфом. Так, по коліна в багнюці проходила дистанція першого дня — “рятувальні роботи”. Після фінішу усі учасники мали вигляд, наче болотяні реслери після поєдинку. Усі етапи цієї дистанції, за винятком хіба що переправи по жердинах через болото, долались із потерпілими. Учасники команди тим чи іншим чином транспортували своїх побратимів стрімкими підйомами, сипучими траверсами, піднімали по похилій переправі.

Незважаючи на усю неприємність болотяного рельєфу збірна області зуміла посісти призове третє місце.


У суботу, другого дня змагань, учасників чекала довга дистанція — “крос-похід”. Суть її полягає в тому, що команди за картою знаходять в лісі перешкоди, які потрібно подолати. Тут організатори уже залучили річку Черемош, на якій учасникам доводилось долати кілька бродів. Родзинкою дистанції був гірський рельєф, що сказувалось на деяких перебігах між етапами. Цей фактор трошки збив із пантелику організаторів, які дуже лояльно поставились до учасників і дали на пересування лісом надто великий час, тобто команди, як правило, приходили на етап за досить великий час до графіку.

Як варто було очікувати, бігати по горах наші спортсмени вміють досить вправно, тож і на цій дистанції команда увійшла в призи й виборола бронзу.


Заключною на цих змаганнях стала дистанція “смуга перешкод”, умови подолання якої команди дізнались увечері напередодні. Тож для декого ніч була досить безсонною — потрібно було продумати максимально ефективну тактику подолання. Найцікавіший етап цієї дистанції був останнім — підйом умовно потерпілого із тріщини. Для цього команда організовує навісну переправу над проваллям і допомагає травмованому учаснику піднятись та переправитись на один із берегів. 

На цій дистанції наші спортсмени допустили рокову помилку, що відкинула їх в другу половину протоколу.

Таким чином, маючи 2 призових місця у загальному заліку збірній області вдалось посісти 5 місце. Вітаємо наших спортсменів та бажаємо їм подальшого спортивного й особистого росту та розвитку!

Із Днем Незалежності!!!

опубліковано 24 серп. 2018 р., 06:58 Тернопільська ОФСТ   [ оновлено 24 серп. 2018 р., 06:59 ]


Тернопільська обласна федерація спортивного туризму вітає усіх друзів та прихильників туризму, мандрівок і активного відпочинку з Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України!!!

Нехай ці свята принесуть мир і злагоду серед нас й сповнять наші серця радістю!

Слава Україні!

Чемпіонат області з пішохідного туризму - післяслово

опубліковано 8 лип. 2018 р., 22:37 Тернопільська ОФСТ   [ оновлено 9 лип. 2018 р., 01:26 ]

З 29 червня по 1 липня 2018 року в смт. Микулинці, Теребовлянського району, на правому березі ріки Серет, в мальовничому урочищі Стромки проходив, сьогодні вже традиційний, Чемпіонат Тернопільської області зі спортивного туризму (вид пішохідний туризм).

Участь у Чемпіонаті – це можливість подальшого росту та розвитку спортсмена-туриста, а також можливість реалізувати себе у змаганнях серед дорослих.

Цьогорічні змагання проводились три дні на командних дистанціях «Крос-похід» та «Смуга перешкод» ІІІ класу складності. Обидві дистанції були побудовані на реальних природних перешкодах і кожен спортсмен зміг відчути на собі складність їх подолання та зрозуміти, наскільки суттєво це може ускладнити маршрут спортивного туристського походу.

Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань здійснювали Тернопільська обласна федерація спортивного туризму та управління з питань фізичної культури і спорту Тернопільської ОДА. Відповідальність за підготовку та безпосереднє проведення змагань покладалось на пішохідну комісію обласної федерації спортивного туризму та Головну суддівську колегію змагань, в яку ввійшли члени пішохідної комісії Тернопільської ОФСТ та туристського активу області, представники, Теребовлянського, Тернопільського районів та міста Тернопіль.

Змагання зібрали найсильніші команди Тернопільщини, які постійно є лідерами спортивного туризму області. Всі команди колись були або зараз є призерами учнівських, студентських та дорослих змагань зі спортивного туризму. 


У перший день змагання проходили на довгій дистанції «Крос-похід», протяжністю понад 5 км, яка включала в себе ділянки спортивного орієнтування. Учасники долали технічні етапи, обладнані на крутих та обривистих схилах, та переправи через глибокі яри. Плануванням та постановкою дистанції займався Сергій Борщ, (м. Тернопіль), спортивний суддя ІІ категорії, голова пішохідної комісії ОФСТ. 

Найкращими в цих змаганнях стала збірна команда  м. Тернополя (тренер Д. Цветинович), друге місце виборола команда Микулинецького центру туризму-1 (тренер П. Щебивовк), третіми стала команда «Еверест-2» (м. Зборів, тренер О. Жеграй).

Другого дня команди змагались на короткій дистанції «Командна смуга перешкод». Хоча дистанція мала меншу протяжність (близько 350  м), ніхто не очікував легкої прогулянки за призовими місцями. Тут зібрані технічні етапи, які складно подолати фізично, і на які необхідна чітка командна робота, обрання правильної тактики проходження дистанції, індивідуальна техніка кожного спортсмена. Плануванням та постановкою дистанції займався Андрій Капуста (смт. Микулинці), спортивний суддя І категорії, член пішохідної комісії ОФСТ. 


Тут призерами стали: ІІІ місце – збірна команда  м. Тернополя (тренер Д. Цветинович), ІІ місце – смт. Козова (тренер О. Медведєв), а переможцем стала команда Микулинецького центру туризму-1 (тренер П. Щебивовк).

У загальному заліку двох днів змгань на ІІІ загальнокомандне місце піднялась команда «Еверест-2» (м. Зборів, тренер О. Жеграй), ІІ місце за збірною командою м. Тернополя (тренер Д. Цветинович). А заслужену перемогу та звання Чемпіона Тернопільської області зі спортивного туризму 2018 року здобула команда Микулинецького центру туризму-1 (тренер П. Щебивовк).


На церемонії закриття змагань усі переможці та призери змагань нагороджені медалями та грамотами Тернопільської ОФСТ, а призери загального заліку — призами. Члени ГСК підкреслили високий рівень змагань та представництво спортсменів, привітали переможців та призерів, побажали усім успіху у змаганнях та спортивних туристських походах.
Зауважимо, що команда Микулинецького центру туризму до срібних медалей загального заліку Чемпіонату області серед юнаків, який проходив у квітні, вже через два місяці на чемпіонаті серед дорослих виборола звання Чемпіона області 2018 року. Ця молода команда має змогу виступити на Чемпіонаті України, який проходитиме у вересні на Чернівеччині, та спробувати свої сили в очній боротьбі із найкращими командами України.


Тернопільська обласна федерація спортивного туризму, в особі президента федерації Валерія Старичкова виносить щиру подяку голові Микулинецької ОТГ П.І. Осіпчуку  за сприяння в організації змагань та начальнику Управління фізичної культури та спорту Тернопільської облдержадміністрації  В.С. Мацикуру за багаторічну підтримку в проведенні туристсько-спортивних заходів обласного рівня. 

Юлія Радецька – головний суддя змагань
суддя І категорій

Відеорепортаж телеканалу ТТБ про змагання можна переглянути за посиланням.

Протоколи (затверджені):

Чемпіонат області з пішохідного туризму - крос-похід

опубліковано 26 черв. 2018 р., 04:15 Тернопільська ОФСТ   [ оновлено 26 черв. 2018 р., 04:15 ]

Умови дистанції.

Чемпіонат області з пішохідного туризму - смуга перешкод

опубліковано 18 черв. 2018 р., 11:13 Тернопільська ОФСТ   [ оновлено 18 черв. 2018 р., 11:14 ]

До вашої уваги умови дистанції.

Загальні збори членів федерації

опубліковано 15 черв. 2018 р., 03:58 Тернопільська ОФСТ   [ оновлено 15 черв. 2018 р., 03:58 ]

14 квітня відбулись Загальні Збори членів ОФСТ. 

Були розглянуті питання згідно порядку денного, що раніше був оприлюднений на сайті.

Із рішеннями, що були прийняті Зборами можна ознайомитись в Протоколі, а з новообраними складом комісій та Президії можна ознайомитись на відповідних сторінках сайту.

1-10 of 76