Про нас

Федерація спортивного туризму України (ФСТУ) була створена 22 вересня 2000 року. Основною статутною метою діяльності Федерації є сприяння розвитку спортивного туризму в державі, підвищенню ролі фізичної культури та спорту у всебічному гармонійному розвитку особи, зміцненню здоров’я населення, формуванню здорового способу життя. патріотичному вихованню громадян України. З жовтня 2000 року ФСТУ отримала статус національної федерації. ФСТУ є членом Міжнародної федерації спортивного туризму.
Створення нової організаційної форми спортивного туризму було наслідком становлення туризму як виду спорту, входження його в єдину систему спорту в Україні. ФСТУ створена та працює на фундаменті досвіду, накопиченого протягом десятків років мільйонами ентузіастів-любителів спортивного туризму.
Тернопільська обласна федерація спортивного туризму створена 17 жовтня 2000 року.
В Тернопільській області розвиток спортивного туризму почався в 50-х роках минулого століття, коли були проведені перші багатоденні походи. З цього часу тернопільськими туристами здійснено багато цікавого і корисного в спортивному туризмі.

Походи

Географія походів тернополян 1-5 категорій складності:
 • піші — Карпати, Крим, Приполярний Урал, Кольський півострів, Західний Кавказ, Таймир, Західний та Центральний Тянь-Шань, Алтай, Східний Саян, Шапшал, Кодар, Верхньоангарський хребет, хребет Черського; 
 • водні — Карпати, Карелія, Кольський півострів, Кавказ, Приполярний Урал, Саяни, Алтай, Камчатка; 
 • гірські — Центральний та Західний Кавказ, Центральний Тянь-Шань, Памір, Паміро-Алай, Алтай; 
 • лижні — Карпати, Карелія; 
 • спелео — Крим, Західний Кавказ, Паміро-Алай, Туркменія, Болгарія, Хорватія, Словенія, Італія, безліч спелеоекспедицій по відкриттю, першопроходженню і дослідженню печер на території Тернопільської області.
Під час цих походів крім спортивних досягнень зібрано чимало матеріалів про маловідвідувані райони, відкрито і вперше пройдено низку перевалів на Кодарі, Шапшалі, Верхньоангарському хребті. Таким чином, на туристських картах з'явилися перевали Галицький, Тернопільських туристів, Тернопільський, Курбаса (Верхньоангарський хребет), 50-років визволення Тернополя (Кодар) та інші.
Команди тернополян успішно виступали в чемпіонатах України серед піших походів 5-ї категорії складності:
 • 2 місце в 1984 році (похід по Кодару), 
 • 1 місце в 1986 році (похід по Верхньоангарському хребту).

Змагання з техніки туризму

Команди, які представляли Тернопільську область, неодноразово були переможцями та призерами всеукраїнських і всесоюзних змагань з техніки пішохідного, гірського, водного, спелеотуризму.
За роки існування спортивного туризму в області проведено сотні відомчих, районних, міських та обласних змагань, в яких прийняли участь тисячі туристів різного віку.
Неодноразово область приймала змагання більш високого рангу: 15 всеукраїнських змагань зі спелеотуризму, 1-й всесоюзний зліт спелеотуристів, 2 першості України з пішохідного туризму.

Основні напрями діяльності Федерації:

 • організація та проведення спортивних туристських заходів — змагань з техніки спортивного туризму та спортивних туристських походів та експедицій; 
 • сприяння організації навчально-методичної роботи з підготовки та підвищення кваліфікації кадрів спортивного туризму; 
 • сприяння організації взаємодії державних та недержавних установ, організацій, туристських секцій та клубів по розвитку спортивного, масового та оздоровчого туризму; 
 • сприяння інформаційному, нормативному та методичному забезпеченню розвитку спортивного туризму в області.

Керівництво ОФСТ

Керівними органами Федерації є збори (конференція) членів федерації та президія. Керівною особою Федерації є її президент.

З реєстром членів Тернопільської ОФСТ можна ознайомитись на офіційному сайті ФСТУ за посиланням.